Eibarrek berdindu egin du liderraren aurkako partidan

rugby Talde armaginak Cisnerosen zelaian porrota saihestu zuen Aleu Ciden entsegu batekin

01.11.2021 | 01:01

donostia – Eibar Rugby Taldeak Cisneros (17-17) bisitatu zuen. Gipuzkoarrek ezin izan zuten lortu lidergoa lokaletatik kentzea ahalbidetuko zien garaipenik, baina azken minutuetan entsegu baten bidez porrota saihestu zuten, eta bete-betean jarraitzen dute lehen postua lortzeko borrokan, madrildarrek baino hiru puntu gutxiagorekin.

Nazioarteko Maika Brustek armaginentzako lehen entregua idatzi zuen, baina, lehen aldiko azken jokaldian, Cisneros aurretik jarri zen entsegu bat lortu eta transformazioa idatzi ondoren (7-5).

Bigarren erdian, madrildarrek errenta handitu zuten marka eraldatu berri batekin (14-5), eta Murray polibalenteak aldeak murriztu zituen Moyak eraldatutako beste entsegu batekin (14-12). Cisnerosek abantaila handitu zuen zigor kolpe batekin, eta, bi minutu falta zirela, Aleu Ciden entsegu batek behin betiko berdinketa ekarri zuen.

Eibarren aldetik, ezin izan zuen nazioarteko Anne Fernández de Corres eta Iera Echevarría jokalariekin jokatu, eta hauek irten ziren zelaira: Joana Murray, Malen Esparza (Naia Martínez, m. 52), Maika Brust, Lea Echevarrieta (Nut Mora, m. 7; Nuria Magdalena, m. 59), Eider Olarreta, Asmae Ourdi, Nerea García, Aleu Cid, Leire Muñoz, Lucía Moya, Uribarri Barrutieta, Lide Erbina, Maitane Ibáñez, Águeda Pis y Amaiur Mayo.

ESPAINIA-ITALIA Bestalde, Espainia Italia Aren aurka erori zen Kawa Leauma ordiziarraren debutean Leon XV-rekin (11-13). Bigarren lineak bereizketa bat jaso zuen partidan bakarka jokatzeagatik.
 
Top 14an, Biarritz Olympique taldeak bonus bat lortu zuen Toulonen (13-9), eta ez dio uzten azken plazatik ateratzen. ProD2n, Aviron Bayonnais-ek 9-35 irabazi zuen Narbonnen, eta bigarrena da, Stade Montois liderraren puntu berekin.

lIGA IBERDROLA

RESULTADOS

Sant Cugat-Sanse Scrum50-0

CRAT-Majadahonda7-33

Olímpico-Corteva Cocos14-14

Cisneros-Eibar17-17

 

CLASIFICACIÓN

jgEpTfTcpt

1.Cisneros4310953715

2.Eibar421113110212

3.Majadahonda42021249012

4.Olímpico4211887311

5.Corteva Cocos4211526110

6.CRAT420271948

7.Sant Cugat4103103917

8.Sanse Scrum4004441601

PRÓXIMA JORNADA (14/XI)

Eibar-Olimpico

Majadahonda-Sant Cugat

Corteva Cocos-CRAT

Cisneros-Sanse

test matches

TEST MATCHES

Escocia-Tonga60-14

España-Italia A11-13

Gales-Nueva Zelanda16-54

noticias de noticiasdegipuzkoa